Par izrādi

„Teātris un ES” meklē jaunus cilvēkus, kuri vēlas apgūt aktieru meistarības pamatus paralēli savam darbam vai mācībām, lai vēlāk varētu aktīvi iesaistīties teātra darbībā.

Mēs organizējam kursus jauniem cilvēkiem vecumā no 18 -28 gadiem, kur būs iespējams apgūt aktiera meistarības stundas vienu reizi nedēļā, vakaros. Kursi būs bezmaksas ar iespēju piedalīties teātra pasākumos un varbūt pat izrādēs. Diemžēl, dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūdzu sūtiet savu pieteikuma vēstuli, fotogrāfiju un nelielu aprakstu par sevi uz mūsu e-pastu: teatrisunes@gmail.com

Aktieris ir līdzatbildīgs par izrādes saturu, par vēstījumu ko „nes izrāde”. Līdz ar to, lasot lugu aktierim skaidri ir jāsaprot:

– Ko grib pateikt izrādes autori?

– Kādu labumu vai ļaunumu nesīs izrāde skatītājam?

– Vai šī izrāde pamudinās cilvēkus kļūt labākiem?

– Kādu ļaunumu vai labumu nesīs šī loma aktiera imidžam un viņa tālākai karjerai?

Kad aktieris izlemj, vai viņš spēlēs izrādē vai nē, viņam ir jānovērtē savas spējas, jo eksistē lomas, kuras vienkārši nav iespējams nospēlēt ne fiziski, ne emocionāli. Tātad, ir lomas, kuras aktierim neder.
Kad aktieris lasa lugu, viņš uzzina – kādā pasaulē dzīvo viņa tēls, kāds ir tēla raksturs. Aktieris novērtē sižetu. Viņš pirmais uzzina vai sižets ir aizraujošs vai garlaicīgs. Lasot scenāriju aktierim ir sev jāuzdod jautājumi, kurus viņš pieraksta, lai pēc tam tos uzdotu režisoram. Aktierim ir jāmeklē loģika sava personāža rīcībās. Viņam ir jāsaprot, kāpēc viņa varonis šādi rīkojas? Piemēram, tad kad viņa atveidotais tēls saka –„Es kavēju…” aktierim ir jāsaprot kavējuma iemesls. Aktierim ir svarīgi zināt, kā viņa atveidotais tēls ģērbjas? Kādas krāsas viņam patīk? Kad viņam ir karsti, kad auksti? Vai viņš ir jautrs vai bēdīgs? Kāpēc viņš tāds ir? Ko viņš slēpj no citiem? Visi šie un daudzi citi jautājumi ir ļoti konkrēti un šie konkrētie jautājumi ir jāuzdod režisoram. Aktieris nepārtraukti meklē savas „lomas atslēgu!” Meklē tik ilgi, kamēr atrod.

Tiekamies!

 

Sīkāka informācija

E-pasts: teatrisunes@gmail.com
Telefons: +371 20002111

FOTO UN VIDEO

6 photos