Par izrādi

Kļūt par aktieri nozīmē iemācīties būt brīvam. Neskatoties uz to, ka aktieris ir ierobežots laikā, telpā, tēlā, savā tiešajā uzdevumā, aktierim ir jāatrod savs iekšējais potenciāls nospēlēt doto personību. Un šis potenciāls ir atrodams aktiera iekšējā brīvībā. Aktiera atveidotais personāžs ir tas, kuram sekos skatītāji visas izrādes vai filmas laiku. Īstā mākslas darbā aktiera atveidotajam personāžam ir jābūt izteiktai, krāsainai, interesantai personībai. Personāžam ir neatlaidīgi filmā vai izrādē jāmeklē „sava vieta uz šīs konkrētās pasaules”. Personāžs cīnās par saviem sapņiem skatītāja priekšā „šeit un tagad”. Aktierim ir jāmācās ne tikai pārliecinoši atveidot savu tēlu vai personāžu, bet arī jāiemācās sadarboties ar citiem aktieriem un kameru filmēšanas laukumā.

Manā īsajā praktiskajā nodarbībā es iepazīstināšu bērnus un jauniešus ar aktiera profesiju, iesaistot tos dažādu vingrinājumu izpildē. Sāksim mēs ar „uzmanības noturēšanas” vingrinājumiem, tad sapratīsim ko nozīmē „darbība spēles laukumā”, kā veidot „kontaktu ar partneri”. Noskaidrosim, kas ir „mizanscēna” un izspēlēsim jauktās komandās pāris pašu izdomātus „notikumus”.

Katram vecumam ir savi vingrinājumi. Mazāki bērni iepazīs aktieru meistarību ar vienkāršākiem vingrinājumiem. Lielākiem jauniešiem būs jāizpilda vingrinājumi, kurus mācās jaunie aktieri pirmajā kursā.

Ieteicamais dalībnieku skaits līdz 30 bērniem nodarbībā. Nodarbības garums 45 minūtes. Nav nepieciešams īpašs tērps.

 

Ar cieņu,

režisors Armands Ekštets

 

Sīkāka informācija

E-pasts: teatrisunes@gmail.com
Telefons: +371 20002111

Uzraksti komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *